Products
Hz Mobile Transmitter 5 channel (white)
Ref : 2008806 - MOBILE HZ TRANSMITTER 5C US
Hz Mobile Transmitter 5 channel (white)
TRANSMITTER HZ MOBILE 5C US WHITE
TRANSMITTER HZ MOBILE 5C US WHITE
| Applications | ||
|---|---|---|
| Awning / Rolling shutter | ||
| Embedded Technologies | Warranty | |
| RTS | 5 years | |
Technical information
| Approval |
|---|
|
Standard |
|
|---|---|
| Protection Index | IP 30 |
| Insulation class | Class III |
Dimension |
|
|---|---|
| Unwrapped length | 5.71 in |
| Unwrapped width | 1.85 in |
| Unwrapped height | 0.71 in |
Technology |
|
|---|---|
| Number of channels | 5 |
| Range in open field | 656.2 ft |
Electrical |
|
|---|---|
| Battery Type | CR2032 |
| Number of batteries | 1 |
Other |
|
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Minimum working temperature | 32 °F |
| Maximum working temperature | 113 °F |
| Customization | PURE/WHITE |