Products
Hz Transmitter 4 channel key chain sequencing (black)
Ref : 2008329 - NEW TRANSMITTER SIMU ACCES HZ
Hz Transmitter 4 channel key chain sequencing (black)
NEW TRANSMITTER SIMU ACCES HZ 4C FCC
| Applications | ||
|---|---|---|
| Industrial & commercial closure | ||
| Embedded Technologies | Warranty | |
| RTS | 5 years | |
Other documents & links
Product presentation
Installation information
Technical information
| Approval |
|---|
|
Standard |
|
|---|---|
| Protection Index | IP 54 |
| Insulation class | Class III |
Dimension |
|
|---|---|
| Unwrapped length | 1.38 in |
| Unwrapped width | 0.43 in |
| Unwrapped height | 2.09 in |
Technology |
|
|---|---|
| Range in open field | 98.43 ft |
Other |
|
|---|---|
| Color / Finish | Black |
| Minimum working temperature | -4 °F |
| Maximum working temperature | 140 °F |