Products
These products may also be of interest to you
Technical information
| Approval |
|---|
|
Standard |
|
|---|---|
| Protection Index | IP 20 |
Dimension |
|
|---|---|
| Unwrapped length | 4.5 in |
| Unwrapped width | 2.75 in |
| Unwrapped height | 0.54 in |
Electrical |
|
|---|---|
| Minimum voltage | 3 V |
| Antenna | Integrated |
| Battery Type | LR3 (AAA) |
| Number of batteries | 2 |
| Battery Voltage | 1.5 V |
Other |
|
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Minimum working temperature | 32 °F |
| Maximum working temperature | 140 °F |
| Customization | PURE/WHITE |